rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Premier Donald Tusk został niedawno odznaczony w Berlinie nagrodą im.Walthera Rathenaua !

Za co?

Zdaniem kanclerz Niemiec „...ma oczywiste zasługi jako dalekowzroczny Europejczyk i ma istotny udział w tym, że Polska zajęła miejsce w środku Europy"....

Warto zwrócić uwagę na dwa aspekty tego uzasadnienia!

Angela Merkel nie odznaczyła obecnego Premiera R.P. za to, że jest dalekowzrocznym Polakiem, lecz za to, że jest dalekowzrocznym Europejczykiem, co nie wymaga dalszych komentarzy.

Z drugiej strony stwierdzenie przywódczyni Niemiec, iż... „Donald Tusk ma istotny udział w tym, że Polska zajęła miejsce w środku Europy„... świadczy o kompletnej ignorancji historycznej Angeli Merkel !

Warto zadać pytanie:

Gdzież to niby leżała Polska, zdaniem prominentnej Niemki, zanim zaczęła tutaj rządzić ekipa Tuska???

Na południu Europy, a może na zachodzie Azji?

Jak wiemy aktualna kanclerz Niemiec udowodniła już w jednej ze szkół, że nie wie gdzie na mapie Europy leży Berlin i Hamburg, a zatem nie jest zbyt obeznana z geografią, jednak teraz pokazała dodatkowo swoje skrajne nieuctwo z zakresu historii Europy!

Angela Merkel pretenduje do miana największego nieuka z geografii i z historii, wśród wszystkich dotychczasowych kanclerzy Niemiec!!!

Wróćmy jednak do odznaczonego premiera z P.O. .

To kolejne niemieckie wyróżnienie dla Donalda Tuska. W ubiegłym roku został laureatem „Złotej Wiktorii dla Europejczyka Roku". Dwa lata temu uhonorowano go nagrodą im. Karola Wielkiego.

Zastanówmy się kim był Walther Rathenau, którego medalem odznaczono Tuska ?

Został ministrem odbudowy w 1921 roku i ministrem spraw zagranicznych Niemiec w 1922. - w latach Republiki Weimarskiej. W 1922 podpisał układ w Rapallo - z niepokojem przyjęty przez polską opinię publiczną jako zapowiedź współpracy radziecko-niemieckiej.

Najważniejszym ustaleniem Układu z Rapallo było przywrócenie dyplomatycznych i konsularnych stosunków między Rzeszą Niemiecką i Rosyjską Socjalistyczną Republiką Rad.

Po podpisaniu oficjalnego układu przeprowadzono tajne rozmowy przedstawicieli Reichswehry z wojskowymi Armii Czerwonej, które doprowadziły do podpisania dnia 11 sierpnia 1922 roku porozumienia o współpracy wojskowe, której przedmiotem było zaopatrzenie Armii Czerwonej przez Reichswehrę w broń i amunicję oraz pomoc niemieckich specjalistów wojskowych w rozbudowie przemysłu zbrojeniowego ZSRR.

Niemcy zobowiązały się do zaopatrzenia Rosjan w broń, amunicję, rozbudowanie radzieckiego przemysłu zbrojeniowego przez specjalistów niemieckich oraz udzielenie wysokich kredytów na zbrojenia w zamian za udostępnienie Niemcom radzieckich poligonów zlokalizowanych nad rzeką Wołgą i Kamą dla zakazanych traktatem wersalskim rodzajów broni pancernych, lotniczych i gazowych.

Oba kraje wymieniały także miedzy sobą wojskowych wykładowców. M.in. w niemieckich uczelniach wojskowych wykładali dowódcy radzieccy z w wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku! M.in. Michaił Tuchaczewski, odpowiedzialny za wymordowanie wielu Polaków ze Lwowa, a także August Kork, dowódca XV Armii, która szturmowała w sierpniu 1920 roku pozycje polskie na północ od Warszawy . Natomiast ze strony niemieckiej radzieckie kadry oficerskie szkolili generałowie tacy jak Hans von Seeckt, Kurt von Szhleicher, Werner von Blomberg .

Układ ten był korzystny dla Niemiec, które w myśl traktatu wersalskiego nie mogły posiadać niektórych rodzajów broni! Radzieckie poligony dawały Rzeszy Niemieckiej możliwość do wypróbowania zakazanej broni . Mogli oni odtąd potajemnie przed całym światem i bez żadnych przeszkód, a wbrew postanowieniom Traktatu Wersalskiego szkolić swoich lotników i tworzyć kadrę wojsk pancernych na poligonach i w bazach położonych w głębi państwa sowieckiego.

Dzięki Układowi z Rapallo, gdy doszedł do władzy Adolf Hitler, to miał już przygotowane kadry wojskowe do rozbudowy potęgi III Rzeszy , a w sierpniu jego minister spraw zagranicznych Ulrich Friedrich Willy Joachim von Ribbentrop podpisał w Moskwie 23 sierpnia 1939 roku z komisarzem spraw zagranicznych ZSRR Wiaczesławem Michajłowiczem Mołotowem słynny pakt Ribbentrop-Mołotow, który zakładał w tajnym protokole sojusz hitlerowsko- radziecki we wrześniu 1939 roku podczas agresji na Rzeczpospolitą Polską wojsk niemieckich w dniu 1 września 1939 roku oraz Armii Czerwonej w dniu 17 września 1939 roku.

Bez Układu z Rapallo podpisanego przez Walthera Rathenau Niemcy nie mieliby w 1939 roku tak nowoczesnego lotnictwa i broni pancernej, wypróbowanych na ukrywanych przed resztą Europy radzieckich poligonach, a ZSRR nie miałaby podstaw prawnych do pogłębiania przyjaźni i wzajemnej współpracy z Rzeszą Niemiecką!

Walther Rathenau nigdy nie działał na korzyść Polski, lecz tylko dla wzrostu potęgi Rzeszy Niemieckiej!!!

Moim zdaniem, mimo że teraz Donald Tusk deklaruje, że kibicował Polsce, to w rzeczywistości działania jego rządu na przestrzeni ostatnich miesięcy świadczą, że kibicował jednak Niemcom i trochę Grecji !

Najpierw przeznaczono gwarancje kredytowe dla ratowania greckiej gospodarki w kwocie jednego miliarda, potem 8 miliardów dla MFW, a w międzyczasie rząd P.O.- PSL poparł pakt fiskalny zainicjowany przez Niemcy !

Dla kogo kibicował Donald Tusk, gdy... nie odmówił przyjęcia od kanclerz Niemiec odznaczenia im. Walthera Rathenau ?

Rajmund Pollak

2012-06-26 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517363
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Donald Tusk odznaczony w Berlinie nagrodą im. Walthera Rahenau!, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała